Ameryka moim okiem Meksyk

Cena luzu, czyli pierwociny w Cancun

6 października 2016

Siup, i jestem(y) po drugiej stronie. Powiedzenie, że podróż i pierwsze chwile na meksykańskiej ziemi poszły gładko miałoby tyle wspólnego z prawdą, co stwierdzenie, że Pudzian jest jednym z najbardziej niedocenianych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jakie wnioski z tego naszego meksykańskiego początku?

Krótki przepis na to, jak w przedbiegach odpaść z konkursu na podróżników roku:

  • przylecieć do Meksyku o 23.00 bez nawet dolara czy pesety w kieszeni, ale za to z 10 000 polskich wyspiańskich złotych;
  • spóźnić się na ostatni autobus do miasta przez próżne poszukiwaniu bankomatu, z którego dałoby się wypłacić jakikolwiek pieniądz;
  • nie mieć numeru telefonu do typa, z którym jest się umówionym na nocleg.

Meksyku, że dziki jesteś to wiedziałem, ale żeby aż tak? Och, ty urwisie! W każdym razie bądź, zamiast spanka u meksykańskiego Niemca Dominika, wylądowaliśmy w hostelu Orchidea.

Orichdea Hostel, Cancun

Cała operacja kosztowała nas pewnie jakieś kilkadziesiąt złotych, więc dobrze, że z samolotu linii EL CONDOR, którymi mieliśmy przyjemność lecieć, zaiwaniliśmy dwa pumpernikle. Będzie jak znalazł (hue hue) na obiad.

Oczywiście Niemcowi nie odpuścimy i za chwilę na serio przenosimy się do tego miejsca, które miało być naszym tu początkiem. Jak okaże się Niemcem dobrym, poczęstujemy go pumperniklem, który pewnie ma dla niego taki sam smak, jak dla nas dziegieć czy dzięcielina.

To jest jeszcze taki czas, że tylko bym na tym blogasku siedział i siedział, ale zaraz ruszymy w to całe wariactwo, żeby nas pochłonęło bez reszty, więc takich fantastycznych, przestawiających Waszą hierarchię wartości, wpisów będzie pewnie mniej. Ale postaram(y) się być w miarę systematyczni. I sympatyczni dla wszystkiego, co nam los słodki przynosi.

No i co jeszcze. Podobno w Polsce pogoda wyborna. Tutaj aż tak różowo nie jest.cancun pogoda

Besos dla Was, celuvki dla meksykańskich komarów!

 

Komentarze

TAG
PODOBNE WPISY

Zostaw komentarz